Zhodnocení roku 2013

18. leden 2014 | 13.35 |

Tak jsem se rozhodla zhodnotit minulý rok, doufám že tento článek bude alespoň trochu zajímavý, protože ve psaní nejsem moc dobrá (chyby tam nejsou spíš se obávám aby to nebylo nudné :))

Začátkem roku jsem opravdu aktivně cvičila, což se někdy po maturitě ztratilo a teď mi to dost chybí. Doufám, že se do toho opět dostanu. 

Když jsem se začátkem roku konečně rozhodla kam na vejšku zjistila jsem, že musím dělat NSZ. Litovala jsme, že jsem na to nepřišla dřív abych měla víc pokusů, ale naštěstí můj výsledek stačil.

A pak už přišla na řadu maturita. Zjistila jsem, že mé umění odkládání důležitých věcí je přímo dokonalé (a teď ve zkouškovém se to ukazuje znovu :)). První byla státní část na kterou jsme se neučila, protože jsem se na to připravovala celé studium (a tak jsem nevěděla co bych se měla učit). Poměrně jsem měla radost z matiky, měla jsem sice 3, ale na školu kde se matice moc nedá je to dobré (a protože jsem trochu škodolibá potěšilo mě že slečna co machrovala jak ten test co jsme měli předtím na vyzkoušení byl jednoduchý měla 4).

Po té následoval školní část kterou jsem chtěla mít rychle za sebou, protože jsem se rozhodla změnit obor (během roku jsem úspěšně zapomněla většinu ekologických blbostí). I přes svou chabou přípravu se mi celkem dařilo (přikládám to tomu jak jsem se poctivě snažila celé 4 roky). I když jsme nečekala že by má závěrečná práce dopadla tak dobře, nakonec jsem měla 1 a to i přesto, že jsem 2x vytopila chemickou laboratoř a rozbila velké množství skla (učitelé byli nadšení). Po té následoval praktická, kde jsem se hodně připravovala na terén, ale přála jsem si laboratoř, když jsme zjistily, že můžeme zařídit aby jsme měli co chceme (tahali jsme z pytlíku a bylo poznat co je co) tak jsem si vytáhla laborku. Jelikož jsem se na ni ale připravovala prachbídně byla jsem trochu mimo (není moc dobré mluvit u maturity o mrtvých zvířatech i když to souvisí s tématem a obzvlášť blbé je o nic mluvit dvakrát). Nakonec jsem to ale nějak dala. Ústní z ekologie byla přímo k pláči a pomoc učitele byla více něž zřejmá, ale nakonec jsem dostala za 3, přikládám to tomu, že kluci co šli po mně byli ještě horší :).

Těsně po konci maturit jsem šla na zkoušku na vysokou, což mě už tolik netrápilo, protože už jsem věděla že jsem se někam dostala. Test byt příšerný a v tu chvíly jsem si říkala, že jsem asi nejhloupější člověk v tá místnosti. Teď s odstupem času jsem šťastná, že jsem to neudělala, protože to bylo na obor ůčetnictví, což se těď ukázalo jako ten nejhorší předmět v celém semestru.

Po maturitě jsem také poprvé měla nějakou práci, bylo to sice pouze na týden, ale stejně to bylo skvělý. Sice je dost chabý, že jsem první práci měla až v 19, ale bohužel si mi dřív nepodařilo nic sehnat, protože byl problém s dopravou z vesnice (a jednou když už jsem měla něco už skoro domluvené tak dali přednost slečně, která měla rodiče na vyšší pozici). Práce to byla skvělá, byla jsem vychovatelka na škole v přírodě a na starost jsem měla 4.třídu, a až na jednu skupinku zlobivých kluků to byla skvělá třída (no jo kluci jsou kluci).

 Po maturitě jsme se s přítelem stěhovali. Celé léto jsem trávila v novém domově, až na jeden týden kdy jsem jela pomáhat babičce (rodiče si jeli na dovolenou a nechali mi tam rozdělaný seno :( ). Přibližně tak v půlce prázdnin jsme se rozhodli si pořídit pejska. Fenku Dáju jsme si vzali z útulku, je to úžasný a věrný pejsek. 

Pak už konečně přišel konec září což znamenalo začátek školy. Byly to 3 nejnamáhavější měsíce co jsme zažila. A to nejen kvůli nedostatku spánku v úterý, ale také kvůli hromadění práce v domácnosti (konečně jsem přišla na to kolik práce má ženská v domácnosti).

Tak když to celkově shrnu tak rok 2013 přinesl hodně změn, ale myslím, že všechny jsou dobré. Jediné co mi teď chybí jsou moje kamarádky, které jsou teď všechny trochu z ruky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře